Трав'яні чаї - 5 перевірених рецептів моєї бабусі

Трав'яні чаї - 5 перевірених рецептів моєї бабусі

Бабуся Оля жила на хуторі на Сумщині, серед соснового лісу, поруч із вигоном, садом із пасікою та копанкою. Лише найближчі люди знали, що бабуся була не просто звичайною жінкою, а берегинею таємних знань, що передавалися в її родині з покоління в покоління. У її невеличкій хатинці, на поличках поруч із сухим полином та звіробоєм, ховався рукописний збірник із рецептами, замовляннями та іншими чарівними порадами. Ця книга - чи не єдине, що вдалося мені вивезти з її хати перед повномасштабним вторгненням.  

Серед цих пожовклих сторінок приховані секрети магічних трав'яних чаїв, здатних надавати сили, лікувати душу і тіло та відганяти злі думки.

Мені так подобалося, коли я, будучи дитиною, лишалася в бабусі, і вона пізно ввечері запалювала сліпунець та діставала свої скляні баночки, заповнені сушеними квітами, гілочками, корінцями й листям. Вони пахли просто неймовірно! Вона знала, що кожна рослинка має свою силу, здатну перетворювати звичайний напій на чарівне зілля.

Тьмяно миготіло світло в сліпунці, з прочиненого вікна долинали звуки і запахи літньої ночі, а бабуся чаклувала над своїми травами. Вона робила суміші, підбираючи склад індивідуально для кожного в родині чи для кожного клієнта, яких ніколи не бракувало, навіть незважаючи на те, що свій дар бабуся тримала в таємниці. А на щодень бабуся готувала більш прості і стандартні чаї. Саме цими рецептами я ділюся тут з вами.  

Вітамінний чай із шипшиною і малиною

Інгредієнти: сушені цілі плоди шипшини (1 ст. л.), сушені ягоди малини (1 ст. л.), сушене листя малини (1 ст. л.), вода (250 мл).  

Приготування: Залийте суміш некрутим окропом, настоюйте 30 хвилин. Додайте мед за смаком.  

Це один із улюблених напоїв восени та взимку. Він дарує сили (багатий на вітамін С) та тепло, зігріваючи в зимові холодні ночі. Легенда каже, що цей чай здатний пробудити зів’ялу душу, повернути бадьорість навіть у найважчі часи.  

Чай із обліпихою та калиною  

Інгредієнти: ягоди обліпихи (1 ст. л.), шипшина (4 ст. л.), сухі яблука (1 ст. л.), ягоди калини (3 ст. л.), сушене листя меліси (2 ст. л.), вода (2 л).  

Приготування: Залийте окропом та настоюйте в термосі 1,5-2 години.  

Рецепт, що передався бабусі від її прабабусі. Окрім користі для організму, цей чай — оберіг для дому, що захищає не лише від недуг, а й дає захист від злих сил, укріплюючи в тілі силу й мужність.  

Заспокійливий чай з м'ятою та мелісою

Інгредієнти: меліса (1 ст. л.), м’ята (1 ст. л.), ромашка (0,5 ст. л.).  

Приготування: Настоюйте 15 хвилин і насолоджуйтеся м'яким заспокійливим ефектом.  

Для тих, хто шукає спокою, бабуся мала цей чай. Вона любила казати, що він — наче подих весняного вітерця, що знімає тривогу й оберігає сон. Випивши його, можна відчути себе під захистом невидимого щита, який оберігає від тривог.  

Обліпиховий чай з ромашкою та цедрою апельсину

Інгредієнти: ромашка (1 ст. л.), обліпиха (1 ст. л.), цедра апельсина (1 ч. л.).  

Приготування: Заварювати 2 ч. л. на чашку води (250 мл).  

Найбільш загадковим напоєм був цей помаранчевий чай з цедрою апельсина і ромашкою. Бабуся казала, що цей напій викликає забуті спогади, пробуджує у людині її справжнє "я".  

Чай-"детокс" із хвощем польовим

Інгредієнти: хвощ польовий (2 ч. л.) на чашку води (250 мл).  

Приготування: Сухий і подрібнений хвощ польовий залити окропом на 10 хвилин і пити як чай.  

Цей чай просто необхідний, якщо є потреба очистити організм, провести детокс від шлаків та іншого непотребу. Тричі на рік наша родина п’є такий чай щодня протягом тижня, а то й двох.

Я впевнена, що навіть духи лісу приходили послухати шепіт бабусі Олі, коли вона промовляла замовляння, змішуючи трави. Кожна рослина для неї була живою, мала своє призначення, свій голос і душу. Вона мене навчала, що кожна рослина розкривається лише тоді, коли її виростити (або зібрати в природі) з любов'ю. Бо все краще у цьому Всесвіті робиться з любов'ю.